News

Jan. 17, 2022 1. LIGA KOBIET: PIĘĆ SETÓW W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

W szesnastej kolejce 1. Ligi Kobiet LOS Nowy Dwór Mazowiecki pokonał po zaciętym meczu siatkarki ENEA Energetyka Poznań.

Dec. 15, 2021 MARCIN WOJTOWICZ: W TARNOWIE JEST OGROMNY POTENCJAŁ

W Tarnowie jest ogromny potencjał w siatkówce, który warto wykorzystać pokazać na arenie krajowej - mówi trener Roleskiego Grupy Azoty PWSZ Tarnów, Marcin Wójtowicz. Jego podopieczne pokonały w ostatnim meczu Eneę Energetyka Poznań i prowadzą w tabeli.

Dec. 8, 2021 MARCIN PATYK: KROK PO KROKU ROZWIJAMY SIĘ

- Tak krok po kroczku rozwijamy się – mówi trener siatkarek ENEI Energetyka Poznań Marcin Patyk, który ten zespół prowadzi już piąty sezon. W obecnych rozgrywkach zawodniczki ze stolicy Wielkopolski plasują się na trzeciej pozycji, ustępując tylko Roleskiemu Grupie Azoty PWSZ Tarnów oraz ITA TOOLS Stal Mielec.

Nov. 29, 2021 1. LIGA KOBIET: ZACIĘTY MECZ W SZCZYRKU

Młode siatkarki ze Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZPS w Szczyrku były o kilka piłek od pokonania za trzy punkty przeciwniczek z Wieliczki. Tym razem potwierdziła sie stara siatkarska prawda o losach zespołu, który nie wygrywa 3:0. SMS PZPS Szczyrk I - UJ CM 7r Solna Wieliczka 2:3 (25:20, 26:24, 17:25, 24:26, 13:15)

Nov. 20, 2021 I LIGA SIATKAREK: NIEUDANY WYJAZD DO SOSNOWCA EKIPY SMS PZPS

Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów 26 pkt przed ITA TOOLS Stal Mielec 22 oraz LOS Nowy Dwór Mazowiecki 20 - taka jest kolejność czołowej trójki drużyn I ligi siatkarek.

Nov. 2, 2021 MARCIN WOJTOWICZ: PRZED NAMI WYMAGAJĄCY WEEKEND

- Przed naszym zespołem bardzo wymagający weekend. W sobotę zagramy w Warszawie, a dzień później w Nowym Dworze Mazowieckim – mówi Marcin Wojtowicz, trener lidera I ligi kobiet, Roleskiego Grupy Azoty PWSZ Tarnów.

Oct. 27, 2021 PP KOBIET I MĘŻCZYZN

Lider I ligi kobiet Roleski Grupa Azoty PWSZ Tarnów awansował do kolejnej rundy Pucharu Polski. Podopieczne trenera Marcina Wojtowicza po ciężkim wyjazdowym boju wygrały w Wieliczce 3:2, choć przegrywały 1:2. Wyeliminowany został natomiast wicelider ITA TOOLS Stal Mielec, który przegrał w Nowym Dworze Mazowieckim 1:3.

Oct. 19, 2021 PREZES PZPS SEBASTIAN ŚWIDERSKI W MIELCU

Prezes Polskiego Związki Piłki Siatkowej Sebastian Świderski spotkał się w Mielcu z Prezydentem Miasta Jackiem Wiśniewskim. W spotkaniu uczestniczył również Prezydent Rzeszowa, Konrad Fijołek. Głównym punktem wizyty szefa PZPS było zwiedzanie budowy hali sportowej przy ul. Solskiego.

Oct. 13, 2021 NATALIA SIDOR: W TYM SEZONIE MAMY SPECYFICZNĄ LIGĘ

- W tym sezonie mamy specyficzną ligę i niczego nie można być pewnym - powiedziała Natalia Sidor po pierwszym w tym sezonie zwycięstwie swojej drużyny Asotra Płomień Sosnowiec nad zespołem z Krosna 3:0. Teraz razem z koleżankami skupia się na kolejnych rywalkach w I lidze.

Oct. 12, 2021 MIELECKIE MARZENIA O POWROCIE DO TAURON LIGI

W latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku siatkarki Stali Mielec zaliczały się do polskiej czołówki. W 2000 roku zostały wicemistrzyniami kraju, ustępując tylko bezkonkurencyjnej w tym czasie drużynie z Piły. Grały tutaj najlepsze nasze zawodniczki, pracowali czołowi trenerzy. Ostatni medal, brązowy, zdobyła w 2004 roku. Później jednak przyszedł gorszy okres i nastąpił spadek z ekstraklasy.

Oct. 11, 2021 DAWID MICHOR: W I LIDZE POPRZECZKA JEST WYŻEJ ZAWIESZONA

– Na pewno życie beniaminka nie jest łatwe. W I lidze kobiet poprzeczka jest wyżej zawieszona. Dotyczy to zarówno strony organizacyjnej jak i sportowej – mówi Dawid Michor, trener GKS Wieżyca 2011 Politechnika Gdańska Stężyca.

Sept. 24, 2021 STARTUJE I LIGA KOBIET

W sobotę i niedzielę rozegrane zostaną mecze pierwszej kolejki I ligi kobiet. Do rozgrywek nie przystąpiły zespoły z Piły oraz Gliwic. W składach klubów na zapleczu TAURON Ligi zaszło sporo zmian. Obserwatorzy podkreślają, że zanosi się na twardą i emocjonującą walkę o końcowe zwycięstwo w tabeli jak i utrzymanie się w rozgrywkach.