Oct. 1, 2023

STARTUJE 1. LIGA KOBIET - TRANSMISJE NA YT

Startują, z udziałem czternastu drużyn, rozgrywki 1. Ligi Kobiet. Inauguracja odbędzie się w Legionowie, gdzie w piątek naprzeciwko gospodyń staną zawodniczki PMKS Nike Węgrów. Tego dnia na boisko wyjdą również zawodniczki Trans-Ann Płomienia Sosnowiec i MKS-u SAN-Pajdy Jarosław.

W sezonie 2023-24 wybrany mecz każdej kolejki będzie transmitowany na kanale YT Polskiej Siatkówki. Pierwsza transmisja z meczu Sokół & Hagric Mogilno - Enea Klub Siatkarski Piła w niedzielę o 11:45.

https://youtube.com/live/AwyesZTdcVY

W poprzednim sezonie rozgrywki wygrał zespół ITA TOOLS Stali Mielec i awansował do TAURON Ligi. Drugie miejsce zajął LOS Nowy Dwór Mazowiecki, który również w tym roku będzie zaliczany do grona faworytów.

W tym roku nie ma tak zdecydowanego kandydata do zajęcia pierwszego miejsca jakim w poprzednim sezonie była drużyna z Mielca. Stawka faworytek jest bardziej wyrównana. My oczywiście zamierzamy grać o całą pulę, a najgroźniejszymi rywalkami powinny być siatkarki z Białegostoku, Mogilna i Piły – mówi trener ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki, Bartosz Kujawski.

W porównaniu z poprzednim sezonem w składzie ekipy z Nowego Dworu Mazowieckiego zaszły spore zmiany. – Niektóre zawodniczki po zakończeniu sezonu otrzymały ciekawe oferty z innych klubów. Cieszy mnie ten fakt. To oznacza, że siatkarsko rozwinęły się w naszym klubie – podkreślił trener Kujawski.

Beniaminkami w I lidze siatkarek są zespoły z Imielina i Piły. Mecz pierwszej kolejki pomiędzy Karpatami-PANS Krosno i GKS "Wieżyca 2011" Politechnika Gdańska Stężyca został przełożony na 16 października.

Ostatnia, 26 kolejka fazy zasadniczej, zaplanowana została na 27 marca. Następnie osiem najlepszych drużyn zagra w play offach, a ich zwycięska czwórka rywalizować będzie w finałowym turnieju.

Program pierwszej kolejki I ligi kobiet:

piątek
LTS Legionovia Legionowo – PMKS Nike Węgrów 17:30
Trans-Ann Płomień Sosnowiec – MKS SAN-Pajda Jarosław 18:00

sobota
Enea Energetyk Poznań – ECO HARPOON LOS Nowy Dwór Mazowiecki 15:00
KS BAS Kombinat Budowlany Białystok – SMS PZPS Szczyrk 17:00

niedziela
Sokół & Hagric Mogilno – Enea Klub Siatkarski Piła 12:00 (transmisja na YT)
UJ-CM Solna Wieliczka – MKS COPCO Imielin 18:00

16 października
Karpaty - PANS Krosno – GKS "Wieżyca 2011" Politechnika Gdańska Stężyca