Jan. 17, 2022

1. LIGA KOBIET: PIĘĆ SETÓW W NOWYM DWORZE MAZOWIECKIM

Mecz w Nowym Dworze Mazowieckim rozpoczął się korzystnie dla drużyny gospodarzy. W pierwszych minutach spotkania siatkarki Losu wyprzedzały swoje rywalki o 4 punkty. Do tego prowadzenia przyczynił się, między innymi, as serwisowy atakującej Marty Dudy. W tej trudnej dla drużyny z Poznania sytuacji trener Marcin Patyk poprosił o czas. Przez większość seta, zespół Nowego Dworu Mazowieckiego wyprzedzał swoje rywalki o 3, czasem 4 punkty. Jednak do końca nie pozwolił drużynie przyjezdnej zdominować gry. Przy stanie 21:17 kolejny raz o czas poprosił trener Poznania, jednak ostatecznie pierwsza partia meczu przypadła gospodyniom.

Kolejna odsłona meczu również zaczęła się szczęśliwiej dla drużyny gospodarzy. Do pierwszej przerwy dla  Poznania siatkarki Losu prowadziły 6:2. Kilka kolejnych udanych akcji pozwoliło im jeszcze powiększyć przewagę. W pewnym momencie siatkarki LOS Nowy Dwór Mazowiecki prowadziły siedmioma punktami. Jednak poznanianki zaczęły odrabiać straty doprowadzając do wyniku 18:15. Mimo wielu ofiarnych zagrań Energetyka, zespół gospodarzy zdołał utrzymać wypracowaną przewagę i w całym spotkaniu prowadził już 2:0.

Trzecia partia meczu rozpoczęła się pomyślnie dla zespołu gości. Drużyna LOS Nowy Dwór Mazowiecki nie poddawała się i po udanej zagrywce Katarzyny Jędrzejewskiej przegrywała już tylko jednym punktem. Szczelny blok poznanianek i skuteczna obrona robiły wrażenie na przeciwniczkach. Obie drużyny zaczęły grać agresywniej, ale też popełniały więcej własnych błędów. Pod koniec seta Poznań wyraźnie zdominował przeciwniczki pewnie wygrywając trzecią partię.

Po zmianie stron siatkarki Energetyka przez dłuższy czas utrzymywały kilkupunktową przewagę. Ich gra była przemyślana. Skutecznie znajdowały rozwiązania na pokonanie defensywy drużyny przeciwnej. Każda kolejna piłka przybliżała je do tie-breaka. Poznanianki obronną ręką wychodziły z najtrudniejszych sytuacji. Skuteczny atak Agaty Plagi, w końcówce tego seta, sprawił, że przewidywany piąty set stał się faktem.

W decydującej partii oba zespoły prezentowały wyrównany poziom. Tie-break rozstrzygnęła gra na przewagi. Zwycięzcą dzisiejszego spotkania w Nowym Dworze Mazowieckim okazała się drużyna gospodarzy.

MVP: Katarzyna Jędrzejewska

LOS Nowy Dwór Mazowiecki – ENEA Energetyk Poznań 3:2 (25:20, 25:23, 16:25, 14:25, 15:12)