Oct. 12, 2021

MIELECKIE MARZENIA O POWROCIE DO TAURON LIGI

W Mielcu doskonale pamiętają czasy gdy przyjeżdżały tutaj najlepsze polskie zespoły. I marzenia o powrocie do TAURON Ligi w klubie oraz wśród kibiców  pozostały do dzisiaj. W poprzednim sezonie Stal Mielec awansowała do finału I ligi kobiet, ale w decydującym boju przegrała z UNI Opole, które znakomicie wystartowało w kobiecej ekstraklasie w tym sezonie.

Na początku czerwca mielecki klub oficjalnie poinformował, że jego nowym szkoleniowcem został Przemysław Michalczyk, który zastąpił Adama Grabowskiego. Obecny trener ITA TOOLS Stali w latach 1999-2004 zagrał 58 razy w reprezentacji Polski, grał w 2001 roku w mistrzostwach Europy w Ostrawie, a trzy lata później z Jastrzębskim Węglem zdobył mistrzostwo Polski. Jako trener pracował w kilku polskich klubach, w sezonie poprzedzającym przyjście do Mielca był asystentem trenera w SAN-Pajda Jarosław.

Po trzech kolejkach rozgrywek I ligi kobiet ITA TOOLS Stal Mielec zajmuje drugie miejsce i ustępuje liderowi, siatkarkom z Tarnowa, tylko gorszym bilansem małych punktów. Przodowniczki oraz podopieczne trenera Przemysława Michalczyka uważane są za główne kandydatki do awansu do TAURON Ligi. Do pierwszego bezpośredniego starcia tych drużyn dojdzie już 23 października w piątej kolejce w Tarnowie.

Na początku lipca klub informował, że firma ITA TOOLS Sp. z o.o. specjalizująca się w dystrybucji i produkcji narzędzi do obróbki drewna, została sponsorem tytularnym pierwszoligowej drużyny siatkówki –  Stali Mielec. Umowa o współpracy obejmuje sezon 2021/2022.

- Nawiązanie współpracy z firmą ITA TOOLS pomoże w realizacji zamierzonych planów, a także rozpowszechni markę firmy jak i drużyny w świadomości kibiców i miłośników kobiecej piłki siatkowej - czytamy na stronie www.stalmielec.eu

Klub bierze również udział w akcjach społecznych. Drużyna ITA TOOLS Stal Mielec objęła patronat honorowy nad programem "STALove Przedszkolaki" zorganizowanym przez Przedszkole Miejskie nr 13 w Mielcu. W jednym ze spotkań z dzieciakami z Przedszkola Miejskiego nr 13 wzięły udział Katarzyna Urbanowicz, Dominika Mras oraz Rozalia Hnatyszyn. Zawodniczki opowiedziały czym jest piłka siatkowa, jak na co dzień wyglądają treningi drużyny oraz przeprowadziły krótką rozgrzewkę i zabawy dla wszystkich grup przedszkolnych.